Де Бур: Милан играе антифутбол

И Балотели беше за червен картон снощи, но му се размина

Треньорът на Аякс Франк де Бур беше бесен след снощния мач на тима му с Милан в Шампионската лига, завършил 0:0. Така Аякс отпадна от турнира, а Де Бур заяви, че Милан играе „антифутбол".

Милан остана без Рикардо Монтоливо, който беше изгонен в средата на първото полувреме заради ужасяващо нарушение срещу Кристиан Пулсен, а оттам до края на мача италианският тим основно бавеше играта и проваляше опитите за атака на Аякс. Тази тактика донесе успех на Милан - отборът се класира на второ място в група Н и се класира за осминафиналите.

„От УЕФА винаги говорят за уважение към съперника, но в мача срещу Милан дори момчетата край страничните линии бавеха топката, когато трябваше да я върнат на някой от футболистите - обясни Де Бур. - Италианците откраднаха 20 минути от мача, а допълнителното време беше само 5 минути. Това е срам за футбола.

„След червения картон стана още по-трудно. Имахме нужда от малко късмет, но не се получи. Имахме някои шансове, но е факт, че в този мач триумфира антифутболът.

„Гордея се с футболистите на Аякс. Все едно играхме в театър, в който видяхме всички мръсни номера на Милан. А и съдията позволи това да се случи. Бяхме два пъти по-добри от Милан, но сме разочаровани."