Трета победа за Павел Лефтеров в GT4

Лефтеров спечели трета победа в дебютния си сезон в сериите GT4
Българинът беше недостижим за съперниците си на мократа писта "Нюрбургринг"

Павел Лефтеров спечели третата си победа в сериите GT4 на мократа писта „Нюрбургринг", след демонстрира отлично пилотиране и си проби път от 10-о място на старта до първата позиция на финала.

Пилотът на Булавто започна да си пробива път още в началото - в първата обиколка българинът излезе от 10-о на 6-о място, а преди спиранията в бокса вече беше пети.

В решителните обиколки темпото на Лефтеров беше недостижимо за съперниците му - той вървеше с 5 секунди по-бързо на дъжда и успя да догони водача Карстен Струве с Porsche Cayman, който имаше 18 секунди аванс. Павел го настигна и го изпревари, а на финала авансът му беше 2 секунди.

В първото състезание на „Нюрбургринг" Лефтеров записа 10-о място в общото подреждане и 3-а позиция в групата на аматьорите.

Това е трета победа на Лефтеров в първия му сезон в GT4, преди това той спечели и двата старта на друго легендарно трасе - „Спа" в Белгия.

Двете коли на българския тим Sofia Car Motorsport - Sin R1 GT4, не участваха в двете състезания в Германия, тъй като отборът не получи разрешение Хендрик Щил да кара сам единият автомобил. Това съгласие трябва да бъде постигнато с всички други тимове, но това не стана и тимът извади колите си преди старта на надпреварата.