Барса би с последния удар, уцелиха Меси с бутилка

Серхио Бускетс (в гръб) успява да вкара с последния шут в мача - Барселона печели на "Местая" с 1:0.

Барселона спечели инфарктно на "Местая" във Валенсия срещу вдъхновените домакини - 1:0. Серхио Бускетс вкара топката във вратата някак си с последния шут в мача секунди, след като добавеното време от три минути бе изтекло.

Но корнерът, от който стана гола, бе спечелен десетина секунди преди трите минути да са минали, така че реферът правилно остави изпълнението.

Домакините имаха 3-4 отлични положения, като преди почивката Андре Гомеш не успя на празна врата. В отговор Барса изпусна два пъти златни възможности чрез Луис Суарес, чиито редовен гол бе отменен заради несъществуваща засада.

След попадението на Бускетс, Лионел Меси бе ударен с пластмасова бутилка от трибуните в главата. Аржентинецът се ядоса и я върна към феновете, за което получи жълт картон.

Победата върна Барселона на второ място с 31 точки, на две зад лидера Реал.