Цветана Пиронкова се класира за основната схема на "China Open"

Цвети надигра без особени затруднения деветата поставена Айла Томлянович с 6-3 6-1.

Цветана Пиронкова се класира за основната схема на "China Open" в Пекин, който е с награден фонд от $5,427,105, след като надигра без особени затруднения деветата поставена Айла Томлянович с 6-3 6-1.

Първата ни ракета проби хърватката още във втория гейм на първия сет, но не успя да затвърди пробива си и резултатът се движеше равен до 3-3. Пиронкова взе подаването на съперничката си за втори път за 5-3, след което затвори първата част. Във втория сет Цвети бе още по-убедителна, давайки само един гейм на Томлянович.

Българката поведе с пробив в първия гейм, след което затвърди, а упражнението се повтори в петия и шестия - 5-1. Томлянович се предаде и загуби подаването си за трети пък, което означаваше победа за Цвети. Мачът продължи час и 13 минути, през които първата ракета на България успя да спечели 70% от точките си на първи сервис и да реализира пет от отдалите ѝ се девет брейкбола.

Така Пиронкова си осигури 30 точки за световната ранглиста, а в първи кръг на основната схема ще срещне Серина Уилямс (№1), Ана Иванович (№10), Андреа Петкович (№17), Каролина Плишкова (№31), Лорън Дейвис (№53), Мария Кириленко (№136) или друга квалификантка.