Йовановски похвали своите въпреки загубата

Треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски остана доволен от характера демонстриран от неговия отбор срещу Порто Снимка: sportal.bg

Треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски похвали играчите си въпреки снощното поражение от Порто с 0:1. „Червените" загубиха с този резултат във втори пореден мач, а снощи на Националния стадион „Васил Левски" пропиляха и три чисти възможности за гол и за поне точка срещу силния съперник.

„ЦСКА заслужи равен," отчете Йовановски. „Днес създадохме достатъчно положения. Мисля, че се представихме добре. Поздравявам и двата отбора за играта. Мисля, че се противопоставихме добре на Порто. През второто полувреме имахме няколко ситуации за гол, но когато не можеш да вкараш на Порто се получава така.

От този мач можем само да научим. Ще направим добър анализ на тази среща, за да видим къде сме сгрешили. Нашите футболисти заслужават поздрави за мъжеството и сърцето. През първото полувреме губихме много бързо топката и трябва да отстраним тези грешки за следващите мачове.

През първото полувреме моите футболисти бяха прекалено респектирани от Порто. През второто полувреме ритъмът и темпото беше много на добро ниво. Исках да вкарам още един нападател, но Грило имаше проблеми и трябваше да го заменим. Нямах друга алтернатива", обясни още македонецът.

Доволен от играта, но не и от резултата бе и собственикът на ЦСКА Димитър Борисов. „Съжалявам, че не успяхме да изравним. Реално погледнато във футбола като не си вкараш положенията - падаш", каза босът на червените.

„Мисля, че добре играхме срещу Порто, такъв сериозен отбор, с голямо минало и добра игра, мисля, че те нямаха загуба 2-3 месеца. Ние имаме предостатъчно нападатели, само трябва да започнат да вкарват. Още не са сработени, когато това се случи, нещата ще бъдат о'кей. Не мога да кажа кога ще стане това, но започнат ли да вкарват, няма да има спиране.

Играта би трябва да е харесала на публиката, не бяхме жертвеното агне, както се казва, ако си бяхме вкарали поне едно от трите положения, щеше да бъде поне хикс. Мисля, че нашите футболисти бяха малко респектирани от Порто като име, след това видяха, че дяволът не е много черен и взеха да играят по-добре", анализира Борисов. Той бе категоричен, че в клуба всички задължение са платени и играчите са си взели парите.

Проблеми отрече да има и Емил Костадинов. Спортният директор обаче не успя да отговори на въпроса защо Грегъри Нелсън, който демонстрира добра форма не се е появил на терена. „Вие сте очаквали много по-малко, аз очаквах, че може да стане така.

Моята прогноза за мача беше равен резултат, но за съжаление изпуснахме нашите положения. Трябва да вземем точки и да продължаваме да играем добре. Ако си бяхме вкарали положенията, изходът на двубоя, можеше да е друг. Щом не вкарваме, значи малко тренираме. Платини и Шеридън трябва да тренират повече завършващия удар", посъветва своите Костадинов.