Германия спря националите по пътя към златото

Възпитаниците на Ники Желязков загубиха финала с 1:3 гейма от Германия и се окичиха със сребърните медали
Националният отбор не тръгна с големи надежди, но стигна до финала.
Двама президенти - Росен Плевнелиев и Петър Стоянов - наблюдаваха финала в Баку.
Николай Николов атакува
Играта на волейболистите ни така и не тръгна, както вървеше по време на целия турнир.
Германците взеха своето и се окичиха със златните медали.

Българският национален отбор по волейбол не успя в битката си срещу Германия във финала на първите Европейски олимпийски игри и загуби с 1:3 (16:25, 18:25, 31:29, 21:25) гейма.

„Лъвовете” нямаха реален шанс, като през целия мач Германия бе по-добрият отбор на игрището. Трябва да се отбележи обаче и факта, че германците отидоха на Игрите в Баку с А отбора си, докато нашият първи мъжки отбор се бори в Световната лига, а в Азербайджан е Б отборът ни.

Точно затова сребърните медали, с които се окичиха волейболистите ни след загубения финал, е едно страхотно постижение и добра летва за прескачане на следващите подобни Игри.

Националите ни започнаха слабо финала. Възпитаниците на Ники Желязков правиха много непредизвикани грешки. Още от началото на гейма Германия взе инициативата и не изпусна преднината си до края, а само я увеличаваше и в крайна сметка взе първата част с 26:15.

През втората част нещата не се промениха много. Германците продължиха с по-добрата си игра, а нашите трудно печелиха разиграванията и отбелязваха точки. Бундестима взе ранен аванс и завърши гейма с разлика след 25:18.

„Лъвовете” най-накрая взеха гейм и намалиха резултата на 1:2. Волейболистите ни дадоха страхотна битка на Германия в третата част. Отново изоставахме през целия гейм, но в края успяхме да наваксаме и след драматичен завършек взехме гейма с 31:29.

В четвъртата част Германия отново взе инициативата, но този път не я изпусна до края. Възпитаниците на Витал Хайнен затвориха четвъртия гейм с 25:21 и спечелиха златните медали.