Барселона и Реал запазиха разликата преди Ел Класико

Гонсало Игуаин бе неубедителен срещу Атлетик (Билбао), но Реал би с 3:0 Снимка: getty images
Гонсало Игуаин бе неубедителен срещу Атлетик (Билбао), но Реал би с 3:0
Лионел Меси вкара два гола на Алмерия и бе с основна заслуга за успеха на Барселона с 3:1 Снимка: getty images

Отборите на Барселона и Реал (Мадрид) запазиха разликата от осем точки помежду си в класирането на Примера Дивисион и след изиграването на мачовете си от 31-ия кръг. Седмица преди двубоя между двата тима Барселона би с 3:1 Алмерия, а Реал се наложи с 3:0 над Атлетик (Билбао).

Два гола за Барселона срещу Алмерия вкара Лионел Меси - в 53-та от дузпа и 90-та минути . Аржентинецът не се бе разписвал в шампионата от началото на март когато вкара на Валенсия. С двете си попадения тази вечер Меси има 29 гола в първенството и излезе еднолично начело при голмайсторите, изпреварвайки Кристиано Роналдо.

Третият гол за „блаугранас" отбеляза юношата Тиаго Алкантара. За гостите от Алмерия се разписа Корона.

Това бе победа №14 за каталунците у дома през този сезон, освен това тимът има едно равенство и една загуба като домакин. В мачовете на собствения си стадион тимът е вкарал 42 гола и е допуснал едва 10.

Лошите новини за Хосеп Гуардиола след този двубой са свързани с Хавиер Масчерано и Боян Къркич. И двамата няма да бъдат на разположение на наставника за дербито с Реал (Мадрид).

Масчерано е аут заради пети пореден жълт картон в шампионата след като получи официално предупреждение в 18-та минута на мача с Алмерия. Къркич пък получи травма и бе принудително заменен още в 31-та минута. Първите изследвания показаха, че той има частично скъсани коленни връзки ще отсъства между 6 и 8 седмици.

„Направихме добър мач, въпреки че първи получихме гол. Щастлив съм, че спечелихме, защото мачове като този са много опасни. Никой не бива да се съмнява, че следващата седмица на „Сантяго Бернабеу" ще гоним единствено победата. Успех в Мадрид ще ни позволи да направим решителна крачка към спечелването на Лигата. Затова няма да излезем с мисълта, че и да паднем няма да се случи нищо. Напротив, ще се опитаме да контролираме събитията, да бележим голове и да вземем трите точки", обяви след двубоя с Алмерия Хосеп Гуардиола.

Малко преди Барселона до успех в 31-ия кръг стигна и Реал (Мадрид). Въпреки отсъствието на част от титулярите, Реал спечели с 3:0 срещу Атлетик (Билбао) като гост. Попаденията отбелязаха Кака, който се разписа два пъти от дузпа и Кристиано Роналдо, съответно в 14-та, 54-та и 70-та минути. За португалецът това бе гол №28 в шампионата на Примера Дивисион. Кака пък вече има четири гола в настоящата кампания.

Това бе победа №10 за Реал (Мадрид) като гост през този сезон. В изиграните извън Мадрид 16 мача отборът на Жозе Моуриньо има и 4 равенства и 2 загуби. Успехът в Билбао е първи за Реал от две години насам. Преди двубоя тази вечер „белите" спечелиха с 5:2 мача си от сезон 2008/2009.

„Ще се борим за първенството до край, до приключване и на математическите възможности да спечелим титлата. Трябва да продължим да побеждаваме и да не мислим, че първенството е свършило. Никой не знае какво ще се случи до края и как може да се промени развоя на шампионата", коментира след двубоя с Атлетик (Билбао) капитанът и вратар на Реал (Мадрид) Икер Касияс.