Арсенал бе близо до невъзможното

Отборът на Венгер направи силен мач в баварската столица

Кой е очаквал сензация от Арсенал след 1:3 от Байерн М. на "Емиратс"?

Лондончани обаче бяха близо до невъзможното, след като се наложиха с 2:0 като гости на "Алианц арена" в среща реванш от осминафиналите на Шампионската лига.

Голове на Оливие Жиру и Лоран Кошчелни в началото и края на двубоя направиха последните минути на мача доста стресиращи за домакините и техните фенове.

Арсенал стигна до гол още в третата минута, благодарение на централния си нападател Жиру, който засече във вратата прострелно центриране на Тио Уолкот.

Пет минути преди края на мача Лоран Кошчелни вкара втори гол - с глава след центриране от корнер, а вратарят Нойер се хвърли върху топката, за да печели време.

В крайна сметка Байерн устиска и чака жребия за четвъртфиналите. Баварците също създадоха доста положения, но вратарят Лукаш Фабиански направи голям мач.

Малага спечели иберийския сблъсък, надигравайки Порто с 2:0. Така след 0:1 на "Драгао" испанците продължават напред.

Головете за победителите отбелязаха Иско в 43-ата и Роке Санта Крус в 77-ата минута на двубоя. "Драконите" пък трябваше да играят с човек по-малко почти цяло второ полувреме, след като Стивън Дефур си изкара червен картон в 49-ата минута.