Роналдо счупи два рекорда при разгром на Реал в последния кръг

Барселона завърши сезона в Примера дивисион с победа над Малага Снимка: Getty Images
Барселона завърши сезона в Примера дивисион с победа над Малага
Роналдо спечели само един трофей през този сезон с екипа на Реал, но за сметка на това счупи няколко рекорда Снимка: Getty Images

Звездата на Реал (Мадрид) - Кристиано Роналдо, счупи нови два рекорда в последния кръг на испанската Примера дивисион.

"Лос Бланкос" разгромиха последния Алмерия с 8:1, а двата гола на португалеца оформиха сметката му на 40 точни попадения в шампионата, с което спечели приза "Пичичи" за най-добър голмайстор, а освен това подобри досегашните върхови постижения от по 38 гола на легендарните Уго Санчес и Телмо Сара.

Освен това Роналдо прати в историята друг най-добър до момента резултат - отново на Телмо Сара за най-често бележене в противниковите врати.

Според статистиката Роналдо вкарва гол на всеки 70:42 минути, а досегашният първенец в същата листа Сара е регистрирал голове на своята сметка на всеки 71:03 минути.

Последната вечер на "Сантяго Бернабеу" за този сезон бе белязана и от други две събития. Реал стана отборът с най-много отбелязани голове - 102.

Последните си 77 минути с екипа на "кралете" пък изигра вратарят Йежи Дудек. При смяната му малко преди края футболисти и публика изпратиха полския страж по подобаващ начин.

Освен Роналдо на два пъти се разписа Карим Бензема, а хеттрик реализира Емануел Адебайор. Последното попадение за Реал бе дело на Хоселу, а Уче вкара единствения за Алмерия гол.

Барселона приключи поредния си шампионски сезон в Ла Лига с победа 3:1 на терена на Малага. Домакините откриха чрез Фернандес след малко повече от половин час игра, но Къркич, Афелай и Бартра изковаха успеха за "блаугранас".

Наставникът на каталунците Хосеп Гуардиола бе дал почивка на голяма част от своите титуляри, за да ги съхрани за предстоящия финал в Шампионската лига идната събота.

Депортиво (Ла Коруня) бе последният отбор, който каза "адиос" на Примера дивисион за минимум една година. Галисийците отстъпиха с 0:2 на Валенсия насред "Риасор" и останаха под чертата в крайното подреждане.

Така през новия сезон директно в групите на Шампионската лига влизат Барселона, Реал (Мадрид) и Валенсия, докато Виляреал ще играе плейофи.

Севиля, Атлетико (Билбао) и Атлетико (Мадрид) пък ще се подвизават в турнира на Лига Европа.

Сигурни нови членове на елита са Бетис и Райо Валекано, а третият ще бъде определен след изиграването на плейофи в Сегунда дивисион.