Бронзов медал за ансамбъла в "Арена Армеец"!

Нашите спечелиха олимпийска квота за Токио 2020 още в първата квалификация, която даваше такава възможност

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели бронзов медал в многобоя на Световното първенство, провеждащо се в София.

Момичетата в състав Елена Бинева, Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова и Лаура Траатс записаха общ резултат 42.050, което беше достатъчно за третото място и за взимане на квота за Олимпийските игри в Токио през 2020 г.

Титлата в многобоя взе Русия със сбор от 46.300, а втори останаха италианките.

Днес българските гимнастички получиха огромна подкрепа от публиката и в първото си изпълнение играха великолепно с три топки и две въжета, за да постигнат оценка от 22.350, втора най-висока след тази на рускините.

При съчетанието с обръчи обаче, нашите допуснаха няколко неточности, включително и сериозна грешка, която наложи използването на допълнителен уред. Те получиха 19.700 за второто си изпълнение.

Това е втори медал за България от това Световно първенство след среброто за Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн в отборното класиране при индивидуалната надпревара.

Утре ансамбълът ни ще се бори за нови медали във финалите на отделните уреди. От 15 часа е финалът на пет обръча, а от 15.55 е този на топки и въжета.