България разби Русия и е на 1/4-финал в Баку | sportcafe.bg

България разби Русия и е на 1/4-финал в Баку

20.06.2015, 17:07 (обновена 20.06.2015, 17:12)
волейбол, българия, холандия

Снимка: © fivb.org

След днешната победа българите си гарантираха място в следващата фаза

Българският национален отбор по волейбол победи Русия с 3:1 гейма на Европейските игри в Баку и на практика се класира за 1/4-финалите в надпреварата.

Играчите на треньора Николай Желязков нанесоха първа загуба на руснаците след 25:22, 18:25, 25:23 и 25:17 в 4-ия си мач от предварителна група "В".

В днешния следобед най-добър от нашите беше Жани Желязков, който завърши с 20 точки (3 аса и 55% ефективност в атака), а капитанът Тодор Алексиев добави още 17 точки (1 ас и 53% ефективност в атака) за победата.

По този начин българите събраха 8 точки след 3 победи и 1 загуба и си осигуриха място в следващата фаза. Русия остава лидер в групата с 9 точки.

В последния си мач България играе срещу Словакия в понеделник от 12,30 часа българско време.

Oще: 1/4-финал  баку  българия  волейбол  волейболисти  гейм  европейски игри  жани желязков  национален отбор  разби  русия  тодор алексиев  точки