Нов комплект медали за българския ансамбъл

Момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика отново записаха челни класирания Снимка: gong.bg

Българският ансамбъл спечели общо три медала на турнира за Световната купа по художествена гимнастика в Казан (Русия).

Най-доброто класиране на световните шампионки Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова е във финала на съчетанията с 5 ленти - второ място с 17,700 т. Златото е за Русия със 17.950, а бронзът остана за Япония и Беларус - с по 17.450.

На три чифта бухалки и два обръча възпитаничките на треньорката Ина Ананиева взеха бронзово отличие, отново със 17.700. Първото място пак е за рускините с 18.100, а втори е ансамбълът на Беларус със 17,850.

Предния ден българките спечелиха бронз и в многобоя с обща оценка 35.000. Пред тях се наредиха петорките на Русия (35.950) и Беларус (35,350).