Българските тимове приключиха с участието в Европа

Милен Радуканов не успя да открие начин ЦСКА да направи обрат срещу Стяуа Снимка: Sofia Photo Agency
Милен Радуканов не успя да открие начин ЦСКА да направи обрат срещу Стяуа

Българските отбори приключиха с участието си в европейските клубни турнири още през август. След Левски и Локомотив (София), които напуснаха битката в началото на месеца, тази вечер същото сториха и Литекс и ЦСКА.

Шампионът на България Литекс загуби и втората среща от плейофите на Лига Европа срещу Динамо (Киев). След 1:2 в Ловеч, българите отстъпиха с 0:1 на реванша в Киев и ще съсредоточат вниманието си върху изявите в „А" група. Единственото попадение тази вечер вкара Артьом Милевски в 75-та минута.

„Оранжевите" завършиха срещата и с човек по-малко след като Максим Жос получи втори жълт картон в 78-та минута. Българите се отчетоха и с удар в гредата на Георги Миланов в 11-та минута. В последните минути на срещата Динамо изпусна две удобни възможности за по-изразителна победа.

Малко след Литекс с участието в континенталните клубни надпревари приключи и ЦСКА. „Червените" направиха 1:1 със Стяуа на реванша на стадион „Васил Левски", но след загуба с 0:2 в първия мач се разделиха с надеждата да стигнат до груповата фаза на турнира за трета поредна година. Гостите откриха чрез Танасе в 72-ата минута, а Платини изравни за 1:1 в 81-ата. Така с общ резултат 3:1 румънците си осигуриха място в групите на Лига Европа.

Двубоят между двата тима бе прекъснат за няколко минути в средата на второто полувреме заради проблеми с агитката на Стяуа. Наложи се треньорът Рони Леви да предупреди запалянковците да прекратят провокациите, за да не се стигне и до прекратяване на самия двубой.

Нервите по трибуните се пренесоха и на терена и в 65-та минута двата тима си спретнаха кратко меле. То обаче се размина само с жълти картони.