"А" група започна с изненада

Георги Филипов бележи победния гол за новака Калиакра като гост на Славия

Новакът в елита Калиакра поднесе шок, побеждавайки с 1:0 Славия насред София. Отборът от Каварна вкара победното си попадение още в 5-ата минута, дело на Георги Филипов. Така Емил Велев започна с провал при първия си официален мач като треньор на "белите", а публиката скандираше "Оставка!". Освободеният от Славия полузащитник на Калиакра Николай Петров не пропусна да се заяде с доскорошния си наставник, като заяви след мача, че отива да нахрани кучето си с кокали, шегувайки се с прякора на Велев.

Друг от новаците в "А" група - Видима-Раковски, също стартира успешно, завършвайки наравно с амбициозния отбор на Локомотив (Пловдив). Френският защитник Юнес Бенжелюн откри за "черно-белите" на стадиона в Севлиево, но в края на мача резервата Владинов донесе точката за домакините. „Получи се качествен футболен спектакъл. Като новаци трябва да сме доволни от тая точка, защото я постигнахме срещу отбор с много по-мащабна селекция от нас. Доволен съм, че момчетата играха до последно срещу доста реномиран отбор и да вземем една точка. Радвам се, че вторият ми дебют в "А" група отново започва с равен срещу Локомотив, само че тогава беше не от Пловдив, а от София", заяви старши треньорът на домакините Тодоров.

Без звездата Марио Жардел започна първенството Черно море, но с голове на други две нови попълнения варненци се наложиха над Пирин с 2:1. Резултата откри бразилецът Марко Тиаго през първото полувреме, а привлеченият от Берое Дончо Атанасов затвърди успеха в 60-ата минута. Въпреки успеха "моряците" не бяха доволни от съдийството на Стефан Спасов заради няколко отсъдени от него и помощниците му засади и се заканиха, че ще подадат жалба.

В късния мач вчера шампионът Литекс победи Миньор като домакин с 2:1, като новият румънски нападател Флорин Брату вкара гол за отбора от Ловеч още в първия си мач за първенство.