Волейболистите победиха Австралия в драматичен тайбрек | sportcafe.bg

Волейболистите победиха Австралия в драматичен тайбрек

14.06.2019, 21:48 (обновена 14.06.2019, 23:23)
България - Австралия

Снимка: © LAP.bg

Добрата блокада в най-важните точки донесе трудната победа над австралийците

Българският национален отбор по волейбол победи Австралия с 3:2 гейма в двубой от Лигата на нациите в зала "Конгресна" във Варна.

Мачът протече напрегнато, но националите в крайна сметка спечелиха в тайбрека след 21:25, 29:27, 22:25, 25:21 и 15:13.

Първият гейм течеше доста равностойно до второто техническо прекъсване, но после Австралия дръпна с 20:14.

Нашите спасиха два геймбола, но с пусната топка в полето гостите спечелиха частта на 21.

Втората част беше далеч по-драматична след лошо начало за България, при което "трикольорите" изостанаха с 4:11. Постепенно обаче преднината на австралийците намаляваше и беше сведена до 2 т. при 22:20. Съперникът ни изпусна два геймбола при 24:22, после резултатът вървеше точка за точка до една прекрасна блокада на България, с която успяхме да вземем гейма с 29:27.

Психологическото предимство беше на българска страна в началото на третия гейм и нашите водеха комфортно за 12:8. Тогава обаче последва слаб период за нас и Австралия изравни, после и поведе с 18:16 и 20:17. Този път късен обрат нямаше и гостите довършиха частта, за да поведат с 2:1 гейма.

В четвъртата част България отново взе ранно предимство, но този път не го пропиля. Нашите волейболисти успяваха да поддържат постоянни 4-5 т. пред опонентите и спечелиха уверено на 21, за да стигнат до тайбрек.

В решаващата част играта вървеше изключително оспорвано, но нашите отстъпиха първи и Австралия дръпна с 12:9. Много важен ас на Тодор Скримов намали до 11:12, а после и блокадата ни заработи, за да възстановим равенството.

В решаващите точки нови две страхотни блокади първо ни донесоха мачбол, а веднага след това и крайната победа с 15:13.

Така България започна с успех домакинските си мачове от турнира. Това е нашата трета победа в Лигата на нациите и с нея се намираме на 10-о място в класирането със 7 т. Утре отново във Варна българите ще играят срещу Япония.

Oще: австралия  ас  блокада  българия  волейбол  гейм  геймбол  драматичен  лига на нациите  мачбол  обрати  оспорван  пет гейма  сервис  тайбрек  тодор скримов