Три бронзови медала за страхотната Боряна Калейн от Европейското | sportcafe.bg

Три бронзови медала за страхотната Боряна Калейн от Европейското

19.05.2019, 17:01 (обновена 19.05.2019, 17:13)
Боряна Калейн

Боряна Калейн се представи много силно в Баку

Боряна Калейн взе общо три бронзови медала от Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку.

Българската гимнастичка взе две отличия във финалите на отделните уреди - лента и топка, както и още едно в отборната надпревара.

В днешния ден тя първо спечели третото място на топка с оценка от 21.800 точки (13.100 за трудност и 8.700 за изпълнение). Златото на този уред взе Арина Аверина, а втора остана Александра Солдатова.

По-късно във финала на лента Боряна Калейн записа 19.750 т. и остана зад двете рускини Дина Аверина и Александра Солдатова.

Още вчера българският национален тим, съставен от Калейн, Катрин Тасева, Невяна Владинова и ансамбъла при девойките, взе бронзовите медали в отборната надпревара.

Oще: ансамбъл  баку  боряна калейн  бронзов медал  гимнастика  европейско първенство  лента  медали  отборна надпревара  топка  уреди  художествена гимнастика