Три бронзови медала за страхотната Боряна Калейн от Европейското

Боряна Калейн се представи много силно в Баку

Боряна Калейн взе общо три бронзови медала от Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку.

Българската гимнастичка взе две отличия във финалите на отделните уреди - лента и топка, както и още едно в отборната надпревара.

В днешния ден тя първо спечели третото място на топка с оценка от 21.800 точки (13.100 за трудност и 8.700 за изпълнение). Златото на този уред взе Арина Аверина, а втора остана Александра Солдатова.

По-късно във финала на лента Боряна Калейн записа 19.750 т. и остана зад двете рускини Дина Аверина и Александра Солдатова.

Още вчера българският национален тим, съставен от Калейн, Катрин Тасева, Невяна Владинова и ансамбъла при девойките, взе бронзовите медали в отборната надпревара.