Лацио излезе трети след 4:2 над Каляри

Клозе бе с голям принос за успеха на "орлите". Снимка: Tuttosport
Клозе бе с голям принос за успеха на "орлите".

Германският нападател Мирослав Клозе вкара два гола а една минута и помогна на Лацио да победи гостуващия Каляри с 4:2 в мач от десетия кръг на италианското футболно първенство.

С петия успех в последните си шест мача в калчото столичани се изкачиха на трето място в класирането с 19 точки, като изостават на 6 точки от лидера Ювентус и на 3 от втория Рома. Стефано Маури откри резултата в седмата минута, след като засече в мрежата опит за удар на Лукас Билия.

Клозе направи 2:0 в 25-ата минута след подаване на Сенад Лулич, който асистира и за второто попадение на германеца в следващата атака. Каляри намали в 48-ата минута след автогол на Едсон Баафхайд, а в 73-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Виктор Ибарбо за неспортсменска проява срещу Лулич.

С човек по-малко Каляри стигна до нов гол в 84-ата минута чрез Жоао Педро, но резервата Едерсон все пак осигури успеха на Лацио в добавеното време. В друг мач от кръга новакът Чезена стигна до 1:1 срещу гостуващия Верона.

Френският нападател Грегоар Дьофрел изведе домакините напред в средата на първото полувреме след подаване на Уго Алмейда. Аржентинецът Хуанито Гомес изравни в 77-ата минута с глава след центриране на Панайотис Тахцидис.

Верона завърши мача с 10 души, след като Фредерик Сьоренсен получи контузия в 80-ата минута и напусна принудително терена, а гостите вече бяха извършили трите разрешени смени.