ЦСКА си тръгна с 3:0 от неудобния "Лаута"

Тони Силва стана автор на първия гол Снимка: Sportal.bg
Тони Силва стана автор на първия гол

Дойде ли мач на "Лаута", ЦСКА се люшка в крайности. Случвало се е месеци, след като бие с 5:0, да си тръгне от дома на "смърфовете" с 1:4. "Червените" загубиха предните си две визити на Локо, но в събота вечерта се върнаха на победния път на "Лаута" след убедително 3:0.

Така ЦСКА се върна и на върха в класирането с две точки пред Ботев и три пред Литекс. Но не само победата, а и играта на "армейците" се понрави на феновете, които отново бяха изпълнили клетката за гости.

Попаденията паднаха след почивката и бяха дело на Тони Силва, Сержио Буш и Жоан Фелипе. В 49-та минута гостите от ЦСКА откриха резултата. След центриране от ляво, включилият се в атаката централен защитник Валентин Илиев отклони топката към далечната греда и Тони Силва от воле с левия крак изпрати топката в мрежата на Йордан Господинов - 1:0 за ЦСКА.

В 67-та минута хърватският ляв защитник на ЦСКА Тончи Кукоч след бърза контраатака изпрати топката в мрежата на Йордан Господинов, но голът не бе признат от главния съдия Вихрен Манев заради засада. А заради бурния си протест Тончи Кукоч получи жълт картон.

В 69-та минута Маркиньос центрира от десния фланг от фаул и румънският нападател на ЦСКА Серджиу Буш с плонж и удар с глава заби неспасяемо топката в мрежата на Йордан Господинов - 2:0 за ЦСКА.

В 75-та минута чешкият вратар на ЦСКА Якуб Дивиш не изчисти добре топката, тя попадна във влезля като резерва Бирсент Карагерен, но той не успя от около тридесетина метра да уцели опразнената врата. А в продължението след края на мача след бърза контраатака Жоан Фелипе Рибейро с точен удар с левия крак оформи крайния резултат - 3:0 за ЦСКА.