Багата със световна титла в ММА (видео)

06.06.2015, 12:05 (обновена 06.06.2015, 12:22)
благой иванов багата

Багата спечели световната титла в MMA версия WSOF

Благой Иванов-Багата спечели световната титла в тежка категория  на веригата WSOF, след победи за малко повече от минута съперника си Смелиньо Рама по прякор Принца. Титлата в ММА е втори голям успех за Иванов, който през 2008 година стана световен шампион по самбо.

Мачът между двамата се състоя в Едмънтън, а 22-годишният Рама се предаде малко след началото.

Това беше първи мач за Иванов от май 2014 година, когато той загуби от Александър Волков в друг мач за световната титла - това беше и първото поражение в ММА кариерата му.

Иванов се върна в спорта, след като в началото на 2012 година беше наръган с нож в софийско заведение. Лекарите в „Пирогов" спасиха живота му след 6-часова операция, а след това той прекарва два месеца и половина в кома.

Oще: wsof  благой иванов  мма  смелиньо рама