Джокович взе победа №21 в Пекин | sportcafe.bg

Sportcafe.bg
01.10.2014, 13:31 (обновена 01.10.2014, 13:33)
джокович на уимбълдън 2014

Джокович записа 21-а поредна победа на China Open

Новак Джокович трябваше да поработи сериозно по пътя към 21-ата си поредна победа на China Open с 6-3 7-5 над Вашек Поспишил. На четвъртфиналите на пътя на изумителната му серия може да се изпречи Григор Димитров, който днес трябваше да се изправи срещу Пабло Андухар, но дъждът забави програмата в Пекин.

В откриващия сет сърбинът показа впечатляваща стабилност, играеше изключително уверено, без да прибързва. Проби рано за 2-1 и още веднъж при 5-3, когато канадецът предаде подаването си и сета с двойна грешка. А Ноле успя да материализира два от трите си брейкпойнта, без да дава нито един шанс на 24-годишния си съперник.

Нататък Ноле продължаваше да взима бързо сервис геймовете си и държеше Поспишил под постоянно напрежение. При 3-3 канадецът успя да обърне хода на мача, като излезе напред с пробив за 4-3. Когато сервираше за сета при 5-3 обаче, непредизвиканите грешки в играта му натежаха твъде много и Джокович изравни до 5-5.

Развоят на мача сякаш сочеше като логичен край на сета бърз гейм за сърбина и пробив за 7-5. Така и стана. Поспишил успя да извади един мачпойнт с ас, но после допусна шеста двойна грешка, последвана и от 34-ата му непредизвикана такава, която сложи край на битката след час и 25 минути.

Oще: china open  григор димитров  новак джокович  пекин  тенис