Любомир Найденов
10.07.2015, 19:55 (обновена 10.07.2015, 20:03)
българия - белгия във варна 2015 г.

България победи Белгия с 3:1 гейма и е на финал във Варна!

Националният отбор на България постигна страхотна победа с 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:20) гейма в първия полуфинал от финалната четворка във втора дивизия на Световната лига.

Над 5000 души станаха свидетели на българския успех в обновената зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна.

Въпреки отсъствието на контузените Светослав Гоцев, Тодор Скримов и Теодор Тодоров, който все пак бе с маска и готов да помага, българските момчета изиграха страхотен мач и не разочароваха феновете.

Така, възпитаниците на Пламен Константинов ще играят финал с победителя от двубоя между Франция и Аржентина за място сред най-добрите шест отбора на финалите в Рио де Женейро.

Не започнахме много добре мача и с малко разсеяна игра загубихме първия гейм. Белгийците поведоха с три точки още на първото техническо прекъсване. Успяхме да изравним за 18:18, но гостите отново взеха аванс и го запазиха до края на гейма за 25:23.

Във втората част обаче нашите се стегнаха, отпуснаха ръцете и сгъстиха блокадата. Волейболистите ни дръпнаха рано, благодарение основно на петте аса на Ники Николов. Андрей Жеков и Владо Николов също записаха по един. Не оставихме никакви шансове на белгийците във втория гейм и го затворихме с 25:14.

В третия гейм инерцията на българите продължи. Възпитаниците на Пламен Константинов продължиха да играят по-добре и рядко оставяха шансове на противника. Можехме да затворим гейма и с по-разгромна разлика, но след леко отпускнае в края взехме частта с 25:18.

Момчетата на Пламен Константинов не допуснаха изненада и в четвъртата част. Освен в първия гейм, България бе по-добрият отбор на игрището и заслужено взе успеха с 3:1.

В четвъртата част спечелихме с 25:20 и си осигурихме място на финала, който отново ще се проведе в зала "Конгресна".

България се бори за място във финалната шестица на Световната лига, където вече отборите на Бразилия, Италия, Сърбия, САЩ и Полша чакат последния си съперник.

Франция и Аржентина се изправят един срещу друг малко по-късно тази вечер, а финалът е в събота вечер от 20:30 часа.

Oще: андрей жеков  аржентина  белгия  българия  владимир николов  волейбол  национален отбор  николай николов  пламен константинов  световна лига  светослав гоцев  теодор тодоров  тодор скримов  франция