Стърлинг е уморен, отказал да играе в Естония

Уейн Рууни забива гола на победата от пряк свободен удар в Талин.
А умореният Стърлинг все пак влезе на терена и помогна за победния гол.

Рахийм Стърлинг е поискал почивка от селекционера на Англия Рой Ходжсън и бе оставен на скамейката при победата над Естония с 1:0. Крилото на Ливърпул казал на треньора, че е уморен. Стърлинг е титуляр във всеки мач на клуба и националния от началото на сезона.

Разбира се, критиките в английските вестници не го жалят: "Уморен? Та той е футболист - пише в. "Гардиън". - Какво да кажат хората, които работят по 10 часа на ден?".

Стърлинг реагира като написа в туитър: "Извинявам се, че съм обикновен човек..."

На терена Уейн Рууни вкара 43-ия си гол за Англия и донесе успеха.  Стърлинг се появи на игрището като резерва в 70-ата минута и изработи прекия свободен удар, от който падна гола.

Естонците се бранеха храбро, но в 49-ата минута капитанът им Ранан Клаван получи втори жълт картон.

След мача се разгоря скандал не само около "умората" на Стърлинг, но и за решението на Ходжсън да смени Рууни секунди, преди капитанът да завърти от пряк свободен удар победния гол.

"Обсъждахме смяна, но не съм казвал, че ще вадя Уейн", оправда се селекционерът. Камерите обаче ясно показаха как Рики Ламбърт се готви да влезе вместо номер 10.

Словения победи Литва в другия мач в група Е - 2:0 като гост.

Англия води в групата с пълен актив от 9 точки и 8:0 голова разлика.