Надал на полуфинал в Бразилия

Рафа отново е готов за голям тенис Снимка: Getty images
Рафа отново е готов за голям тенис

Бившият номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на международния турнир в Сао Пауло с награден фонд 455 775 долара.

Испанецът загуби първия сет, но успя да спечели срещу 78-ия в световната ранглиста Карлос Берлок (Аржентина) с 3:6, 6:4, 6:4 за 2:24 часа.

За Надал, който спечели мача с пробив в последния гейм, това е втори турнир след 8-месечно отсъствие от корта поради контузия на коляното. В спор за място на финала Рафаел Надал ще играе с Мартин Алунд (Аржентина), който отстрани Филипо Воландри (Италия) със 7:5, 7:6(5).

Защитаващият титлата и номер 2 в схемата Николас Алмегро (Испания) отпадна на четвъртфиналите. Алмагро, който има две титли от турнира, загуби от Давид Налбандян (Аржентина) със 6:7(3), 6:3, 6:7(3).

На полуфиналите Налбандян ще играе с италианеца Симона Болели, който победи Алберт Монтанес (Испания) с 6:4, 6:4.