Съндърланд с първа победа като гост

Уес Браун си отбеляза автогол след удар на Фрейзър Кембъл, но Съндърланд все пак си тръгна с трите точки от Лондон.

Съндърланд постигна първа победа като гост в английското футболно първенство, след като надделя над Кристъл Палас с 3:1 в мач от десетия кръг на надпреварата. Така възпитаниците на Густаво Пойет взеха глътка въздух след двете поредни загуби във Висшата лига, в които допуснаха 10 гола.

С успеха северняците се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече заемат 15-ата позиция с 11 точки. Палас остана 17-и с 9 точки. Стивън Флечър откри резултата в 31-ата минута, когато засече с глава центриране в пеналта на Патрик ван Аархолт от ляво.

Столичани изравниха десет минути след почивката след автогол на резервата Уес Браун, който отклони топката в собствената си врата след удар на Фрейзър Кембъл.

В 79-ата минута, срещу хода на играта, Жорди Гомес даде нов аванс на Съндърланд след нисък прецизен удар по диагонала Флечър реши всичко с трето попадение при контраатака в добавеното време след асистенция на Лайъм Бридкът.

"В този мач най-важното беше победата. Доволен съм, че я постигнахме", коментира Пойет. "Футболът е жестока игра понякога. Загубихме с 1:3, но не мога да виня момчетата. Няколко грешни решения повлияха на мача", заяви мениджърът на домакините Нийл Уорнък.

Лондончани имаха две сериозни претенции за дузпи през първото полувреме, но те бяха подминати от главния съдия Фил Даут.