Борусия (Дортмунд) отново начело в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) отново е начело в Бундеслигата Снимка: getty images
Борусия (Дортмунд) отново е начело в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) се върна на първото място в класирането на Бундеслига само две седмици след като направи това за първи път от осем години. „Жълто-черните" са лидер след като спечелиха с 2:0 срещу Майнц 05 в дербито на 10-ия кръг.

Попаденията за Борусия отбелязаха Марио Гьотце в 26-та и Лукас Бариос в 67-та минути. Еуген Полански пък пропусна дузпа за Майнц в началото на второто полувреме.

"В самото начало на мача играхме добре, имахме няколко удобни статични положения, които обаче не можахме да използваме. С неточност в подаванията и леко губене на топката загубихме увереността си и допуснахме сериозни положения без съперникът да е положил много усилия. Изгубихме сигурността и самочувствието си.

През второто полувреме заиграхме по-добре и имахме една дълга и много добра фаза. Липсваше ни само гол, който да ни даде увереност. Това, че от другата страна имаше отбор с изключителни качества, се видя ясно, когато бяхме наказани с гола за 0:2. Загубихме с игра, от която в голяма степен съм доволен", коментира треньорът на Майнц 05 Томас Тухел. Тимът му остава на второ място в класирането на шест точки пред третия Х.офенхайм.

"Ясно е, че сме много доволни от крайния резултат. Мачът беше точно такъв, какъвто очаквахме. Срещнахме един много добре организиран съперник, който ни затрудни максимално. Ние обаче използвахме чудесно малкото пространство, което ни оставиха и създадохме няколко няколко много добри положения.

На никой отбор не може да му е лесно в Майнц, на моя също. След почивката първото положение доведе до дузпа, която можеше да бъде дадена, и тогава Роман Вайденфелер ни задържа в мача.

Майнц се опита да натисне, но ние се отговорихме по впечатляващ начин и вкарахме за 2:0. Беше ни невероятно трудно, затова и чувството е толкова приятно. Всички видяха колко изравнен беше мачът и колко силен е в действителност Майнц. Това прави победата още по-сладка", заяви наставникът на Борусия (Дортмунд) Юрген Клоп.

В последния мач от кръга Хофенхайм разби 4:0 Хановер 96.