Григор преодоля втория кръг в Уимбълдън

Григор Димитров се класира за III кръг на Уимбълдън Снимка: Getty Images
Григор Димитров се класира за III кръг на Уимбълдън

№1 в българския тенис Григор Димитров за първи път в кариерата си при мъжете успя да прескочи втория кръг на турнира от Големия шлем Уимбълдън. Григор, който е №11 в схемата на турнира се справи с 20-годишния австралиец Люк Савил с 3:0 сета (6:3, 6:2 и 6:4)

Двамата започнаха мача равностойно, като Савил спечели първите два гейма, в които сервираше. След това обаче при 3:2 за Григор българинът успя да пробие подаването на Люк и поведе с 4:2, след което Савил взе още едно свое подаване и Димитров приключи сета на 6:3.

Григор започна още по-силно втората част на мача и проби Савил още в първия гейм, после направи 2:0, а след още един пробив резултатът стана 5:1. После двамата си размениха по един гейм и Димитров победе с 2:0 сета.

В третата част Савил оказа най-сериозна съпротива и за първи път от началото на мача Димитров не успя да вземе сета за по-малко от 30 минути. Първите две части завършиха съответно за 29 и 24 минути.

В третия сет развръзката дойде в седмия гейм, в който Савил загуби подаването си по драматичен начин - с двойна грешка в края на гейма. Така резултатът стана 4:3 за Григор, който след това не остави шанс на съперника си и взе сета с 6:4 гейма.