Литекс излезе втори след късна класика над Марек

Литекс вече е втори в класирането Снимка: Sportal.bg
Литекс вече е втори в класирането

Литекс трябваше да чака 73 минути за първия си гол във вратата на гостите от Марек, но до края последваха още два и "оранжевите" записаха класическо 3:0 над новака в последния мач от 10-ия кръг на "А" група.

Така "оранжевите" събраха 19 точки, колкото има и Левски, но столичани са с по-лоша голова разлика. На върха е ЦСКА с 23 точки. Решаващ за успеха на ловчанлии се оказа вторият жълт картон на Денис Пидев, който задържа непозволено Руменов и бе изгонен.

Малко след това домакините имаха претенции за дузпа, за игра с ръка на футболист на Марек, но съдията Йорданов прецени, че няма нарушение на правилата. В 67-та минута след продължителна атака и разбъркване в наказателното поле на Марек, Руменов бе намерен в чиста позиция, но стреля в аут.

В 70-та минута след центриране от корнер Милчо Ангелов на два пъти не успя да прати топката зад гърба на Михайлов. Ловчалии все пак превзеха вратата на гостите. В 73-та след центриране на Страхил Попов Джордан засече с глава топката и откри резултата.

В 86-та минута резервата Георги Минчев беше изведен сам срещу вратаря на Марек стреля технично, топката срещна лявата греда, после дясната и накрая влезе във вратата за 2:0.

Крайното 3:0 Оформи отново Минчев в даденото продължение с далечен удар. Литекс спечели заслужени три точки и се изкачи на второ място в класирането, докато Марек продължава да бъде застрашен от изпадане.