Григор направи Стаховски на Пух и Праховски

25.04.2014, 20:28 (обновена 25.04.2014, 20:46)
Григор в Мадрид, 2013

Гаел Монфис дели Димитров от финала в Букурещ

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Букурещ след победа с 2:0 сета над украинеца Сергей Стаховски. В отделните части 6:3, 6:4.

Първата ни ракета отново показа някои от марковите си отигравания за радост на публиката в съседната столица, която го подкрепяше през целия мач.

В първия сет събитията вървяха гейм за гейм до 4:3 за Григор.

В 8-ия гейм българинът достигна до два поредни  брейкбола, но не успя да се възползва от тях. Стаховски обаче допусна нови две грешки и Димитров се поздрави с първия пробив в мача, което му отвори пътя към победата в сета.

При последвалото подаване на Гришо, той нямаше проблеми и затвори първата част на 0. Вторият сет започна по мечтан за Григор начин.

Серия от непредизвикани грешки на Стаховски даде на нашия три брейкбола и той се възползва от втория след дълго разиграване.

След това съперниците си размениха по един гейм, а в четвъртия Стаховски върна пробива - 2:2. Размяната на геймове продължи до 4:4, когато Гришо удари решително - пробив за 5:4.

След това той взе своя сервис гейм с лекота и приключи мача, осигурявайки си място на полуфиналите след 68 минути игра.

Полуфиналът е 9-ти за Димитров в ATP. Досега три от тях бяха успешни, а в спор за място на финала българинът ще срещне третия поставен Гаел Монфис от Франция, който се наложи трудно над сънародника си Пол-Анри Матио.

Oще: григор димитров  сергей стаховски  тенис