Стоусър спря категорично Цвети в Мелбърн

Цветана Пиронкова напуска Аустрелиън оупън, но на Зеления континент взе първата си титла.

Януарската приказка за Цвети Пиронкова приключи със загуба във втория кръг на Аустрелиън оупън.

След като миналата седмица окачваше на колана си скалп след скалп на тенисистки от топ 10 на турнира в Сидни, българката отстъпи с 0:2 сета на 17-та в световната ранглиста Саманта Стоусър.

Австралийката затвърди славата си на много трудна съперничка за нашето момиче и постигна четвъртата си победа в четирите им срещи до момента. Нещо повече - Пиронкова все още не успява да вземе сет на Стоусър.

Особено тежка бе днешната загуба на "Род Лейвър Арина". В първия сет представителката на домакините даде само 2 гейма на Цвети, а във втория се наложи на нула за крайното 6:2, 6:0.

В паузата между двата сета Пиронкова получи медицинска помощ, след като почувства болки в лявото бедро, а през целия мач българката игра с бинт на лявото си бедро.