ЦСКА - Светкавица 1:1 в деня на големия гръм

Ицо стартира с равенство със Светкавица. Снимка: Sport1.bg
Ицо стартира с равенство със Светкавица.

Христо Стоичков направи неофициален дебют като треньор на ЦСКА с равенство 1:1 със Светкавица в контрола от три полувремена по 30 минути на стадиона в Етрополе.

Проверката обаче остана на заден план на фона на събитията при "червените" от днес. Минути преди началото на двубоя стана ясно, че ЦСКА има вече нов собственик в лицето именно на своя старши треньор – Христо Стоичков, който поема всички акции на клуба.

Антон Карачанаков се завърна на терена след дълго отсъствие поради травма. Той обаче влезе на мястото на Спас Делев, който от своя страна получи контузия. Все още не се знае колко сериозна е тя.

Светкавица успя да открие резултата при една от редките си атаки. Стоян Георгиев преодоля вратаря Анатоли Господинов в 65-ата минута след хубав удар с левия крак.

Изравнителното попадение за "червените" дойде пет минути преди последния съдийски сигнал.

Григор Долапчиев овладя топката на около 15 метра от голлинията, обърна се и с плътен удар я прати в мрежата за крайното 1:1.