Юнайтед падна на старта

Ван Гаал загуби първия си мач във Висшата лига начело на Юнайтед

Манчестър Юнайтед загуби първия си мач във Висшата лига този сезон, след като падна с 1:2 у дома от Суонси. Това се случва за първи път от 1972 година насам, а новият мениджър на клуба Луис ван Гаал записа неочаквано неприятна изненада на феновете на тима.

Гостите от Кардиф излязоха напред в 29 минута с гол на Ки Сун Йон, Уейн Рууни изравни в 53-ата, но Гилфи Сигурдсон донесе победата на Суонси двадесет минути по-късно.

Ван Гаал използва единствено Андер Ерера от новите попълнения в Юнайтед, а традицията „червените дяволи" да пишат историята на своите съперници, стартирали при Дейвид Мойс продължи - това е първа победа на Суонси на „Олд Трафорд".