Рома взе шеста поредна победа

Жервиньо вкара третия гол за Рома срещу Аталанта

Рома спечели с 3:1 срещу Аталанта в 33 кръг на Серия А и се доближи на пет точки от лидера Ювентус пет кръга преди края на шампионата. Още в 13 минута след пас на Тоти Тадей откри, а малко преди почивката домакините поведоха с 2:0 Ляич вкара с изстрел от наказателното поле.

В 63 минута Ляич изведе Жервиньо, който направи 3:0. Аталанта върна един гол 12 минути преди края на мача чрез Милячо.

Ювентус води с мач по-малко и 5 точки аванс в битката за титлата, но Рома е много близо до това да си гарантира участие в Шампионската лига - „вълците" имат 15 точки аванс пред Наполи, обаче южняците също имат мач по-малко.