Победи с по 1 на мъка за Англия и Германия

Гьотце заби победния гол за Германия.

Англия и Германия измъчиха милионите си привърженици с домакински победи в контроли, изпъстрени с много пропуски. Британците сломиха Дания с 1:0 с късен гол на Даниел Стъридж (82 минута), като преди това герой на игрището бе Каспер Шмайхел, вратарят на гостите.

Англичаните трябва да имат голям късмет на световното, пошегува се треньорът на Дания Мортен Олсен, за който знаем, че е серт... Все пак той се шегуваше кисело и с нас, въпреки че тимът му не успя да ни бие два пъти в квалификациите.

Германия бе надиграна, но спечели в Щутгарт срещу Чили пак с 1:0, като голът рано-рано вкара Марио Гьотце.

Гостите отправиха 21 удара към вратата на Бундестима, който обаче удържа аванса си.

Франция пречупи Холандия в интересна контрола в Париж, като и двата гола паднаха през първото полувреме, реализирани от Карим Бензема и Блес Матуиди.

Други по-интересни резултати от контроли: Белгия - Кот д'Ивоар 2:2, Ейре - Сърбия 1:2, Уелс - Исландия 3:1, Полша - Шотландия 0:1, Австрия - Уругвай 1:1.