Слънцето за волейболните национали изгря в Япония | sportcafe.bg

Слънцето за волейболните национали изгря в Япония

08.06.2018, 15:30 (обновена 08.06.2018, 15:34)
българия - япония

Родните национали надиграха категорично съперника си с 3:0 (25:14, 25:21, 29:27) в Осака.

След трите поредни загуби в София, българският национален отбор по волейбол се върна на победния път с успех над Япония в двубой от Лигата на нациите.

"Лъвовете" стартираха силно първия гейм и дръпнаха с 5 точки още на първото техническо прекъсване - 8:3.

Разликата продължаваше да нараства, а японците сякаш започнаха да мислят за следващата част, което доведе до разгромното 25:14.

Вторият гейм започна далеч по-равностойно, като японците дори имаха лека преднина до средата му, а второто техническо прекъсване дойде при 16:14 в тяхна полза.

Атака на Вальо Братоев и две страхотни контри на Ники Пенчев обаче обърнаха развоя на частта, като България стигна до 6 поредни точки - 20:16.

Родните национали не допуснаха изненада до края и спечелиха с 25:21.

Третият гейм бе най-равностойният и интригуващ в мача. Японците започнаха по-добре, повеждайки с 8:5, но България бързо съкрати разликата. До края, частта вървеше точка за точка стигайки до 27:27. Тогава Акихиро Ямаучи направи грешка, а мащна атака на Вальо Братоев реши всичко - 29:27 и 3:0 гейма за България.

Следващият мач на България е срещу Италия, утре от 6:40 българско време.

Oще: волейбол  национален отбор  пламен константинов  япония