Грандовете не се победиха

Швайнщайгер вкара гол и получи червен картон на "Олд Трафорд"
Голът на Видич

Барселона, Атлетико (Мадрид), Манчестър Юнайтед и Байерн вкараха по един гол и получиха по едно попадение в първите два четвъртфинала в Шампионската лига.

Юнайтед поведе чрез красив гол с глава на Неманя Видич у дома, но Байерн стигна до равенството с попадение на Бастиан Швайнщайгер. За първи път от месеци публиката на „Олд Трафорд" повярва, че Юнайтед може да направи нещо значимо след гола на Видич, но в крайна сметка резултатът облагодетелства баварците преди реванша.

Видич отбеляза в 58 минута, след като Шинджи Кагава спечели ъглов, Уейн Рууни завъртя топката към вратата и оставеният непокрит Неманя вкара с глава.

„Страхотен гол на Видич, той беше малко по-напред от топката, но той успя да я отиграе с отлично движение. Юнайтед игра по-активно до този момент и напълно заслужено вкара първия гол", коментира Роби Савидж за ВВС.

Байерн не изневери на стила на Хосеп Гуардиола с поредица пасове в постепенно развиваща се атака, но голът падна при доста по-интересно разиграване - в 68 минута Швайнщайгер получи топката от резервата Марио Манджукич, който я отигра технично с глава. Германският национал успя да намери много точно топката и я прати в горния ъгъл с левия си крак.

Най-ниска оценка сред играчите на Юнайтед получи Маруан Фелайни, който на няколко пъти изпусна опасно нападателите на Байерн, отваряйки им възможност да стрелят срещу вратата.

В самия край на мача Швайнщайгер беше изгонен за втори жълт картон, след като събори Уейн Рууни, който театрално се метна на тревата и съдията реагира веднага.

„Беше труден мач - заяви пред ITV Видич. - При 1:0 резултатът беше страхотен за нас, играхме добре, но допуснахме една грешка и това ни струва твърде скъпо.

„В Мюнхен Байерн ще контролира хода на мача, но предполагам, че ще можем да измъкнем нещо."

„Стана добър мач - допълни Ариен Робен от Байерн. - Юнайтед игра много дефанзивно и нападателите им търсеха само контраатаки. 1:1 е добър резултат на нас, надявам се, че няма да имаме проблеми другата седмица. Никога не е лесно да играеш срещу отбор с толкова дълбока защита. След като Юнайтед поведе, целта ни беше да изравним, нищо повече."

В Барселона каталунците допуснаха Атлетико да поведе с 1:0 като гост, благодарение на резервата Диего, който изстреля топката със силен удар от около 30 метра, при това под интересен ъгъл. Все пак Барселона изравни в 72 минута след гол на Неймар. Бразилецът получи топката след прецизен пас на Иниеста, който му позволи на навлезе дълбоко в наказателното поле, а подаването на Иниеста елиминира трима защитници наведнъж.

„Очаквахме мачът да се развие така - обясни Шави. - Ние контролирахме притежанието на топката, имахме повече шансове за гол, но Атлетико ни вкара страхотен гол, признавам. Това не е добър резултат, но ще се опитаме да спечелим гостуването на реванша."