Ботев и Черно море не се победиха

Ботев игра по-добре от Черно море, но не успя да вземе трите точки

Ботев Пд и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от 29-ия кръг на "А" група.

Домакините започнаха силно и още преди да са изминали и 20 минути от първия съдийски сигнал поведоха в резултата.

Куртеан центрира от корнер, Доре надскочи Живко Атанасов и с глава вкара за 1:0. След попадението Черно море изнесе играта в предни позиции и започна все по-често да застрашава домакинската врата.

Така се стигна до 23-та минута, в която Морето изравни.

Кирил Котев подаде към Георги Божилов, който финтира играч на домакините и с отличен пас изведе оставения непокрит на лявото крило Михаил Венков.

От своя страна десният бек на варненци напредна и върна топката по земя към Божилов, който с техничен удар от 7-8 метра вкара за 1:1.

Преди изиграването на останалите срещи от кръга Черно море е шести с 46 точки, а Ботев е на четвърта позиция с 50 точки.