Даниел Асенов е европейски шампион за шести път!

Асенов отново е европейски шампион Снимка: Getty Images
Асенов отново е европейски шампион

Даниел Асенов стана европейски шампион за шести пореден път!

Тайсъна взе първото място в категория до 52 килограма на Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години във Валдикавказ. На финала българският боксьор надделя убедително с 5-0 над англичанина Киърън Макдоналд.

Асенов доминираше изцяло в двубоя и успя от старта да скъси дистанцията от съперника и да елиминира ръстовото му предимство. Тайсъна отбягваше ударите на Макдоналд и нанасяше силни крошета в тялото му, а накрая съдиите единодушно го определиха за победител.

Братът на Даниел Асенов Боян взе сребърен медал в категория до 56 килограма. Той загуби финала срещу представителя на домакините Сегрей Ярулин с 0-5.

Така България спечели пълен комплект медали на това европейско и завършва със злато на Даниел Асенов, сребро на Боян Асенов и бронз на Еми-Мари Тодорова в категория до 48 килограма.