Венгер: Доволен съм от играта на Арсенал

Венгер похвали Арсенал и Уест Бромич след вчерашния мач Снимка: Bettor.com
Венгер похвали Арсенал и Уест Бромич след вчерашния мач

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер обяви, че е доволен от представянето на тима срещу Уест Бромич Албион, въпреки че мачът завърши 1:1, но тази точка върна „топчиите" на върха на класирането във Висшата лига.

Срещу Уест Бромич Арсенал за втори път този сезон трябваше да догонва в резултата. Предишният път беше в първия кръг, когато лондончани допуснаха единствената си засега загуба в шампионата.

„Срещу Уест Бромич бяха необходими много сили и здрава психика, тъй като те играха много здраво и не ни оставиха никакви пространства на терена - обясни Венгер. -  Съперникът ни игра много организирано и трябваше наистина да измислим нещо специално, за да успеем да вкараме.

„Не съм доволен от резултата, тъй като исках да спечелим, но съм доволен от играта и духа на Арсенал. Все пак, след 90 минути игра си заслужихме точката. Преди полувремето изоставахме с 0:1, а веднага след почивката Анелка направи два пропуска, които ако ги беше вкарал, щяха да направят мача много по-труден за нас."