Англия и Испания биха за респект

Уелбек открива за Англия в 59-ата минута след хубава контраатака и чудесна асистенция на Рахийм Стърлинг.
В четвъртата минута на добавеното време новото попълнение на Арсенал удвоява за Англия, този път след пас на Рики Ламбърт.
Заслужена радост за героя на англичаните - с два гола Уелбек даде перфектен старт на "трите лъва".
Давид Силва (вдясно) прегръща Пако Алкасер, който вкара в дебютния си мач за Испания.
На терена се появи и чудото от Барселона Мунир, който вече дебютира с гол и в Примера, редом до Лео Меси.

Англия и Испания удариха за респект на старта на евроквалификациите, показвайки "кой кара влака" в техните групи.

"Трите лъва" биха с 2:0 като гост Швейцария в Базел с два гола на Дани Уелбек, а испански тим с ново лице прегази с 5:1 Македония у дома.

Така напрежението около селекционера на англичаните Рой Ходжсън намаля временно, а той гордо посочи в своя защита и факта, че отборът е подмладен с дебютанти като Джон Стоунс и Фабиан Делф, както и 19-годишния суперталант Рахийм Стърлинг.

За испанците на терена се появиха Пако Алкасер (19 г. - Валенсия), който вкара гол и даде асистенция, както и чудото на Барселона Мунир ел Хадади, влязъл на терена в края.

Резултати от евроквалификациите:

Група С
Испания - Македония 5:1
1:0 Рамос (15-дузпа), 2:0 Алкасер (17), 2:1 Ибраими (28-дузпа), 3:1 Бускетс (45), 4:1 Силва (50), 5:1 Педро (90)
6. Македония 0 0 1 1-5 0
Следващи мачове на 9 октомври: Македония - Люксембург, Беларус - Украйна, Словакия - Испания

6. Швейцария 0 0 1 0-2 0
Следващи мачове на 9 октомври: Англия - Сан Марино, Литва - Естония, Словения - Швейцария

Група G
Русия - Лихтенщайн 4:0
1:0 Бюшел (4-автогол), 2:0 Бургмайер (50-автогол), 3:0 Комбаров (54-дузпа), 4:0 Дзюба (65)
6. Лихтенщайн 0 0 1 0-4 0
Следващи мачове на 9 октомври: Лихтенщайн - Черна гора, Молдова - Австрия, Швеция - Русия.