Майкъл Карик отбеляза втория гол за победата в Лондон Снимка: Getty Images
Майкъл Карик отбеляза втория гол за победата в Лондон
Преди това Уейн Рууни бе открил още във 2-ата минута Снимка: Getty Images
Преди това Уейн Рууни бе открил още във 2-ата минута
Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва днес Снимка: Bfunion
Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва днес

Манчестър Юнайтед оглави класирането във Висшата лига поне за шест часа, след като победи новака Куинс Парк с 2:0.

Така „червените дяволи" събраха 39 точки - с една повече от Манчестър Сити, които играят от 18:00 ч. в дербито на кръга с Арсенал.

Уейн Рууни откри резултата за Юнайтед още във 2-ата минута с 12-ия си гол за сезона във Висшата лига.

През второто полувреме халфът Майкъл Карик бе точен за крайното 2:0 за гостите на лондонския стадион „Лофтъс Роуд".

Българският нападател Димитър Бербатов този път бе на резервната скамейка на отбора, след като излекува травмата си в глезена, но не влезе в игра.

С днешния резултат КПР остана на 15-о място в таблицата, само на точка от отборите, намиращи се в зоната на изпадащите.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Куинс Парк: Черни, Йънг, Маки, Конъли, Траоре, Габидън, Райт-Филипс (65-Таарабт), Бартън, Хелгусон (66-Кембъл), Ботройд (75-Хил), Фаурлин

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг, Евра, Джоунс, Фърдинанд, Евънс, Валенсия, Карик, Уелбек (63-Ернандес), Рууни (78-Гигс), Нани (88-Йънг)