Велик Тим Кейхил прати Австралия на мач от Мондиал 2018

Тим Кейхил прати Австралия на Мондиал 2018 Снимка: Getty Images
Тим Кейхил прати Австралия на Мондиал 2018

Въпреки че вече е на 37, Тим Кейхил продължава да носи родината си Австралия на раменете, като я класира за финален плейоф Световното първенство в Русия.

„Кенгурата“ трябваше да минат през добавено време, за да победят Сирия с 2:1 в и след 1:1 в първия мач се класираха за финалния плейоф, където ще срещнат завършилия на четвърто място отбор в зона КОНКАКАФ.

Кръг преди края на квалификациите в зоната Мексико и Коста Рика вече си осигуриха участие за Световното. В момента четвърти е Панама (10 точки), на две зад третия САЩ и с равен брой с петия Хондурас.

В последния кръг САЩ гостува на Тринидат и Тобаго, Хондурас е домакин на Мексико, а Панама приема Коста Рика. Първите три отбора от КОНКАКАФ се класират директно за Мондиал 2018, а четвъртият ще играе плейоф с Австралия.

И двата гола за успеха бяха дело на Кейхил. Австралия изоставаше след шест минути игра и гол на Омар Ал Сома, но седем по-късно Кейхил изравни.

Отново той в 109-ата, когато сирийците вече бяха останали с човек по-малко, след като Махмуд Ал Мавас получи втори жълт картон в 94-тата, заби втория си гол в срещата и осигури участието на Австралия на световните финали.

Голът в продълженията пък бе под №50 за Кейхил с националната фланелка.

В самия край на продълженията Сирия можеше и да изравни, но страничната греда спаси домакините след топовен шут от пряк свободен удар от около 25 метра.