"Самураите" шокираха 10 от Колумбия

"Самураите" шокираха 10 от Колумбия Снимка: Getty Images

Япония победи с 2:1 Колумбия в първия мач от последната група H на Мондиал 2018 и поднесе поредната изненада на турнира. „Самураите“ играха цял мач с човек повече, след като още в третата минута Карлос Санчес бе изгонен за игра с ръка в наказателното поле.

Головете за японците отбелязаха Шинджи Кагава в шестата минута от дузпа, Хуан Кинтеро изравни в 39-ата с умно изпълнение под стената на пряк свободен удар, но Юя Осако в 73-тата донесе победата за Япония.

Звездата на Колумбия Хамес Родригес бе оставен на пейката и се появи в игра едва след час игра, тъй като не бе възстановен напълно от лека травма, но дори неговото влизане не успя да спаси точката.

Двубоят започна ужасяващо за южноамериканците. Още в третата минута тимът на Хосе Пекерман остана с човек по-малко на терена, след като Карлос Санчес бе изгонен с директен червен картон.

Давинсон Санчес изпусна Юя Осако, който стреля право в Оспина, останал сам срещу него, но при добавката Карлос Санчес игра с ръка и предотврати сигурен гол, заради което реферът Дамир Скомина отсъди дузпа и показа червен картон на Санчес.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, колумбийците потърсиха изравняването. Няколко дълги подавания към Радамел Фалкао не свършиха работата си, но именно нападателят на Монако спечели пряк свободен удар в опасна близост до наказателното поле минути преди края на полувремето.

Хуан Кинтеро изпълни фаула по изключително умен начин, стреля под подскочилата стена, изненада вратаря, който стигна до топката, но едва след като тя бе преминала гол линията и резултатът беше изравнен.

През втората част японците, усетили че имат шанс за изненадваща победа, започнаха да натискат и на няколко пъти застрашиха опасно вратата на Оспина. В 73-тата минута успяха да стигнат и до втори гол, след като Осако засече центриране на Кагава и с глава изведе Япония за втори път напред в резултата.

До края колумбийците нямаха сили да стигнат до равенството и така един от аутсайдерите в групата Япония започна с шокираща победа.

В следващия мач от групата по-късно днес един срещу друг се изправят отборите на Полша и Сенегал.