Резултатите на Мондиала от деня: Ясни са първите два 1/8-финала

Роналдо първо пропусна дузпа, а после можеше да бъде изгонен. Португалците бяха на крачка от първото място в групата, секунди по-късно вече бяха на косъм от отпадане... Снимка: Getty Images

В днешния ден от Световното първенство видяхме развръзките в първите две групи и научихме кои ще са първите два осминафинала в турнира.

Уругвай отнесе Русия с 3:0 и взе първото място в група А. Домакините рухнаха в първия си по-сериозен мач и не показаха, че са способни да стигнат далеч в елиминациите, докато Уругвай не допусна гол в първите си три мача и продължава стабилно напред.

В мач на честта Саудитска Арабия удари Египет с 2:1 с късен победен гол и напуска турнира в добро настроение, докато Мохамед Салах и компания се прибират без да спечелят нито една точка.

В група B драматичните последни мачове предложиха изненади. Испания беше близо до голям провал и загуба от Мароко, но се добра до 2:2 в края и успя да изпревари Португалия за първото място в групата. Двата фаворита са с по 5 т. и равни показатели, но испанците имат един вкаран гол повече.

Португалия искаше да грабне първото място, но стигна само до 1:1 с Иран и в края даже можеше да загуби и да се прости със Световното първенство.

Красив гол на Куарешма даде преднина на "мореплавателите", но през втората част Роналдо пропусна дузпа, а след 90-ата минута иранците изравниха от дузпа и изпуснаха чисто положение.

Така в осминафинални срещи на 30 юни Уругвай играе с Португалия, а ден по-късно Испания среща Русия.

Крайни резултати и голмайстори днес:

17:00 ч. Русия - Уругвай 0:3

10' 0:1, Луис Суарес

23' 0:2, Денис Черишев (автогол)

90' 0:3, Единсон Кавани

17:00 ч. Саудитска Арабия - Египет 2:1

22' 0:1, Мохамед Салах

45' 1:1, Салман Ал-Фарадж (дузпа)

90'+5 2:1, Салем Ал-Давсари

21:00 ч. Португалия - Иран 1:1

45' 1:0, Рикардо Куарешма

90'+3 1:1, Карим Ансарифард (дузпа)

21:00 ч. Испания - Мароко 2:2

13' 0:1, Халид Бутаиб

18' 1:1, Иско

81' 1:2, Юсеф Ел-Нейсири

90'+1 2:2, Яго Аспас