Неубедителна Бразилия се препъна на старта

Слаб мач за Неймар и компания Снимка: Getty Images
Слаб мач за Неймар и компания

Бразилия започна доста неубедително участието си на Мондиал 2018. „Селесао“ стартира с равенство 1:1 срещу Швейцария и по този начин вече изостава на две точки от временния лидер в група Е – Сърбия.

По-рано през деня сърбите победиха с минималното 1:0 Коста Рика и остават на върха в групата.

Тимът на Тите започна много силно двубоя и изглеждаше, че победата няма да бъде проблем, но през второто отборът на Швейцария разгада играта на „златистите“ и не остави почти никакви празни пространства за Неймар, Коутиньо и компания.

„Селесао“ можеше да поведе още в 11-ата минута. След многоходова атака Неймар потърси Паулиньо в наказателното поле, последва груба грешка на Шер, от която обаче не успя да се възползва Паулиньо и от пет метра стреля покрай вратата.

Но девет минути по-късно Бразилия вече водеше в резултата. Филипе Коутиньо нанесе прекрасен диагонален удар от около 20 метра в далечния ъгъл и след рикошет в лявата греда топката се оплете в мрежата на Зомер.

В последните секунди на първата част Тиаго Силва можеше да удвои аванса на бразилците, но негов удар с глава след центриране от корнер мина на сантиметри над напречната греда.

Втората част започна по-добре за отбора на Швейцария и само пет минути след почивката резултатът беше изравнен. Защитниците на Бразилия позволиха на Стивън Цубер да игреа с глава при центриране от корнер и от три-четири метра не остави никакви шансове на Алисон. Останаха съмнения за леко бутане в гръб на Миранда от страна на на голмайстора Цубер, но попадението бе зачетено.

Времето минаваше, а „селесао“ така и не успяваше да отбележи втори гол. В 74-тата минута бразилците имаха претенции за дузпа, когато Габриел Жезус бе задържан леко в наказателното поле, но реферът не показа бялата точка.

В последните минути Неймар и влезлият като резерва Роберто Фирмино на мястото на Жезус получиха възможности да нанесат удари с глава, но и двамата стреляха точно, където се бе позиционирал вратарят Зомер.

След като „спаха“ през почти цялото второ полувреме, бразилците засилиха натиска си в края, но твърде късно. Секунди след изтичането на редовното време Миранда стреля опасно, но и неговият удар бе неточен.

Бразилия така и не стигна до втори гол и плати цената за несериозното си отношение през голяма част от мача.

Следващият двубой за тима на Тите е на 22 юни срещу Коста Рика, а в същия ден играят и Сърбия срещу Швейцария.