Сензацията е факт: Корея унижи Германия и изхвърли световния шампион от Русия

Провал! Снимка: Getty Images
Провал!

Действащият световен шампион претърпя тотално унижение!

Германия загуби с 0:2 от Южна Корея в последния си мач от груповата фаза и напуска Мондиал 2018 още преди директните елиминации.

Бундестимът остана с четири точки, докато напред продължават отборите на Швеция и Мексико, които събраха по шест, след като шведите разбиха с 3:0 "ацтеките" в другия мач от група D.

И двата гола за корейците паднаха след 90-ата минута.

Историческите попадения вкараха Ким Йон-Гуон в 92-рата и Сон Хьон-Мин в 96-ата на празна врата, след като Мануел Нойер бе излязъл напред и се бе впуснал в предни позиции в опит да изравнява резултата.

По този начин Германия завършва Мондиал 2018 на последното място в група D. Швеция спечели групата, благодарение на по-добрите си показатели от Мексико, а Корея приключва участието си на Световното на трето място в групата.

Тимът на Йоахим Льов за трети пореден път не изглеждаше добре на този Мондиал. Атаките на Маншафта бяха вели, търсеха се удари отдалеч и много центрирания, при които обаче на няколко пъти се прояви корейският вратар Чо, а веднъж и гредата.

През първата част и двата отбора нямаха особени шансове, но през втората играчите на Германия се състезаваха кой да изпусне повече положения, кое от кое по-чисто. Още в началото Леон Горецка бе оставен сам да стреля с глава, но от седем метра не успя да насочи добре топката и тя бе избита от Чо.

По-късно последваха пропуски на Матс Хумелс на два пъти, Юлиан Бранд и при удари отдалече на Месут Йозил и Тони Кроос.

Корейците също имаха своите шансове на контраатаки, но се бавеха с нанасянето на завършващия удар. До 92-рата минута, когато неразбирателство в немската отбрана подари топката на Ким, който отблизо откри резултата. Първоначално голът бе отменен поради засада, но след разглеждане на видеоповторението се видя, че героят срещу Швеция Тони Кроос отклонява топката и голът бе зачетен.

Бундестимът се хвърли напред да изравнява, но Мануел Нойер загуби една топка в близост до противниковото наказателно поле, Се-Йонг я изрита напред, където тя бе достигната от Сон, който спокойно оформи крайното 2:0 и довърши Германия.

В другия мач от групата Швеция победи с класическото 3:0 Мексико и излезе начело в група D. Това означава, че на 1/8-финалите шведите ще играят с втория отбор от група Е, а Мексико чака победителя от тази група.

И трите гола за Швеция паднаха след почивката. Лудвиг Августинсон откри в 50-ата, Андреас Гранквист удвои в 62-рата от дузпа, а Едсон Алварес си отбеляза автогол в 74-тата за крайното 3:0.

В момента Бразилия е лидер в група Е с четири точки. Швейцария е втора, също с четири. Сърбия е трета с три, а Коста Рика няма спечелена точка. Тази вече са последните мачове от групата, в които Бразилия играе със Сърбия, а Швейцария - с Коста Рика.