Мощна Франция изпрати Меси и Аржентина на плажа след зрелище

Килиан Мбапе отбеляза два гола за французите.

Само няколко дни след отадането на световния шампион Германия, от Мондиала в Русия си тръгна и другият финалист от 2014-а - Аржентина.

Лионел Меси и компания бяха изпратени предсрочно във ваканция от мощната Франция, която спечели с 4:3 в Казан. С два гола и отлична игра блесна младокът Килиан Мбапе, който правеше каквото си поиска срещу бранителите на съперника.

Двубоят бе най-зрелищният от началото на шампионата, а европейският тим не остави съмнения в превъзходството си.

Мачът започна много интересно още от първите си минути. "Петлите" се ориентираха по-бързо в обстановката и с бързината си създаваха много проблеми на отбраната на южноамериканците.

Първото опасно положение в мача дойде в 9-ата минута. Тогава Франция бе много близо до откриване на резултата от пряк свободен удар, но топката се отби в напречнатга греда след шута на Гризман.

Малко по-късно "петлите" поведоха. Килиан Мбапе направи впечатляващ пробив от собствената си половина и бе повален от Рохо в наказателното поле. Гризман не сбърка от бялата точка и откри.

Аржентина постепенно подобри играта си в нападение, но се оголваше в задни позици и Франция правеше опасни контри. В 41-вата минута "албиселесте" изравни след феноменално попадение. Анхел Ди Мария бе оставен непокрит на чиста позиция за стрелба, погледна за миг към вратата и с отличен изстрел с левия крак прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Лорис.

Началото на второто полувреме бе вихрено и само няколко минути след началото му аржентинците вече бяха напред в резултата.

След изпълнение на фаул топката стигна до Меси, който стреля и след рикошет в Меркадо влезе във вратата на Лорис за втори път. Радостта на южноамериканците обаче беше много кратка.

В 57-ата минута при едно центриране отляво топката стигна до десния бек Павар, който с неспасяем удар с външен фалц направи 2:2. Седем минути по-късно "петлите" отново бяха напред в резултата. Ново центриране отляво внесе смут в наказателното поле на гаучосите, където Мбапе овладя и освобождавайки се от двама бранители, прокара топката зад Армани със силен шут. Скоро след това Франция нанесе съкрушителния си удар с четвърти гол.

Мълниеносна контраатака, преминала през Погба, Гризман и Жиру прати Мбапе сам срещу вратаря, който без да се бави направи 4:2.

Аржентина не се предаде и стигна до още един гол чрез Агуеро в третата минута на добавеното време, след което обстановката се изнерви до краен предел, но бе твърде късно за "албиселесте" да се опита поне да вкара мача в продължения.

Така Франция е четвъртфиналист и ще спори с Уругвай в следващия рунд.