Шок за Аржентина на старта: Меси изпусна дузпа при провал срещу Исландия

Лионел Меси изпусна дузпа при 1:1 срещу Исландия Снимка: Getty Images
Лионел Меси изпусна дузпа при 1:1 срещу Исландия
В 63-тата минута Аржентина получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Лионел Меси, но вратарят Халдорсон предугади къде ще бъде пратена топката и отби удара, запазвайки равенството.

Снимка: Getty Images

Лионел Меси пропусна дузпа, а Аржентина започна участието си на Мондиал 2018 с шокиращо равенство 1:1 срещу Исландия в първия мач от група D.

Двубоят през почти цялото време се игра пред вратата на „викингите“, но „гаучосите“ така и не намериха сили за нещо повече от един гол.

Двубоят започна вихрено и още в първите няколко минути двата отбора си размениха по едно опасно положение пред двете врати.

В 19-ата минута Аржнтина откри. Маркос Рохо стреля отдалеч, ударът му не бе особено силен и Агуеро овладя топката. С две-три бързи крачки нападателят на Манчестър Сити се обърна и с плътен удар опъна мрежата за 1:0.

Радостта на „албиселесте“ продължи само четири минути. Исландците успяха бързо да се отърсят и 23-тата изравниха, след като Алфред Фимбогасон се възползва от грешка на Кабайеро, който не успя да избие добре една топка, и върна тима си в мача.

По този начин Фимбогасон записа името си в историята като първия голмайстор за дебютанта Исландия на световни футболни финали.

До края на полувремето Аржентина продължи с натиска си и да отправя удари към противниковата врата, но така и не съумя да стигне до втори гол.

Това е четвъртият пропуск за Меси от бялата точка в последните му седем опита при изпълнение на дузпи за Аржентина и Барселона.

В 77-ата минута Аржентина можеше да получи и втора дузпа за нарушение срещу Павон, но този път реферът Марчиняк не наду свирката.

10 минути преди края Меси прати опасен изстрел, който обаче мина на сантиметри покрай дясната греда на Халдорсон.

Аржентина продължи да натиска, в последните минути в игра се появи и Гонсало Игуаин, но и това не помогна за състава на Хорхе Сампаоли. Така и двата отбора започнаха Световното с по една точка.

В следващия си мач Аржентина играе с Хърватия, а Исландия - с Нигерия.