Моуриньо: Хърватия бе фантастична, а VAR - разочароващ

По принцип Моуриньо е привърженик на VAR, но не остана доволен от случилото се във финала. Снимка: Getty Images

Жозе Моуриньо заяви, че отсъдената дузпа за Франция в 38-та минута е повлияла много за крайната победа на "петлите" и спечелената от тях световна титла.

"Не казвам, че дузпа нямаше, защото всеки може да има своето мнение за това. Но концепцията за работа на VAR е да коригира важни съдийски грешки, а в тази ситуация не беше така и това е много, много разочароващо", заяви португалецът.

"Съжалявам, че на полувремето резултатът не беше 1:1 и този мач ще се запомни с VAR. През втората част се случи очакваното - Франция вкара още две гола и спечели титлата.

Хърватия игра фантастично на първенството и и заслужава всички похвали за това, което направи. Но във футбола най-важна е победата и световният шампион се казва Франция", завърши Моуриньо.