Край за Бразилия! Златното белгийско поколение разплака Неймар и компания

Де Бройне вкара гола, който в крайна сметка се оказа победен и прати Белгия на полуфинал Снимка: Getty Images

Бразилия е аут, Белгия е на полуфинал!

"Червените дяволи" постигнаха велика победа с 2:1 на 1/4-финалите на Мондиал 2018 и изхвърлиха Бразилия от първенството.

За пръв път от 1986 г. насам Белгия стига толкова напред на Световно първенство, а на полуфинал й предстои голям мач срещу Франция. "Селесао" отпада най-вече заради твърде многото си пропуски през целия мач.

Белгийците не започнаха убедително в защита и в 7-ата минута Бразилия беше на косъм да поведе. Тиаго Силва беше оставен сам след корнер, но отблизо уцели гредата.

Белгия обаче бързо отговори и в 13-ата минута поведе. След центриране от ъглов удар топката се удари в ръката на Фернандиньо и влезе във вратата - автогол и 1:0. "Селесао" се хвърли в атака и създаде проблеми за Куртоа, но и оставяше сериозни пространства за контраатаки на противника.

В 30-ата минута Лукаку изработи перфектна контраатака, проби през центъра и намери Кевин де Бройне, който получи пространство да стреля и с неспасяем удар в далечния ъгъл направи Алисон безпомощен - 2:0.

Бразилците можеха да върнат един от головете още преди почивката, но Тибо Куртоа направи две поредни много важни спасявания. После и Алисон беше на мястото си при изстрел на Де Бройне от фаул.

Играчите на Тите започнаха вихрено второто полувреме и осъществиха нови опасни атаки, а Белгия все повече се огъваше в защита.

В 56-ата минута Бразилия трябваше да получи дузпа, след като Габриел Жезус прекара топката между краката на Вертонген и Компани го подкоси с шпагат. Ситуацията беше разгледана и с ВАР, но наказателен удар не беше отсъден.

Последваха още опасности пред вратата на Куртоа преди в 75-ата минута "селесао" най-сетне да успее да върне един гол. Коутиньо копна топката за влезлия като резерва Ренато Аугусто, който с глава заби в ъгъла за 1:2.

До края Бразилия пропусна няколко златни положения да вкара мача в продължения. Ренато Аугусто можеше да стане герой, но фронтално срещу вратата не успя да я уцели. После Коутиньо стреля много неточно след пас на Неймар.

В 90-ата минута бразилците отново имаха претенции за дузпа за шамар на Мюние срещу Неймар, но и този път съдията не ги уважи.

В 94-ата минута Куртоа извади по фамозен начин изстрел на Неймар и това беше финалният шанс за Бразилия, а скоро дойде последният съдийски сигнал и радостта на белгийците.