Сърбия потегли с победа и брилянтен гол на Коларов

Коларов подари победата на Сърбия с изключителен гол от пряк свободен удар Снимка: Getty Images
Коларов подари победата на Сърбия с изключителен гол от пряк свободен удар

Сърбия започна с победа участието си на Мондиал 2018. Брилянтен удар на Александър Коларов в 56-ата минута донесе минималния успех с 1:0 над Коста Рика.

Тимът на Младен Кръстаич доминира в почти пълните 90 минути и можеше да стигне до по-изразителен успех, но на няколко пъти играчи на Сърбия пропуснаха, останали сами срещу костариканския вратар.

Първата по-голяма опасност пред вратата на Навас дойде в средата на първото полувреме. Милинкович-Савич бе изведен сам срещу Навас след дълъг пас, но нанесе много лек удар, който не затрудни по никакъв начин стража на Коста Рика.

В последните минути на първата част Милинкович-Савич направи нещо изключително красиво. Халфът на Лацио се измъкна от защитата и стреля със задна ножица, но Навас отново спаси. Страничният съдия вдигна флага си за засада, въпреки че такава не съществуваше, и добре, че топката не влезе в мрежата.

Втората част също започна силно за сърбите и в 50-ата минута Митрович бе изведен сам срещу Навас, но стреля изключително слабо и отново стражът на Реал Мадрид спаси вратата си от гол.

Шест минути по-късно сърбите най-накрая стигнаха до гол. Александър Коларов изведе тима си напред в резултата след брилянтно изпълнен пряк свободен удар и този път с левия крак не остави шансове на Кейлор Навас.

В самия край на двубоя Митрович получи нов шанс, но отново се засуети и остави бранител да му изчисти топката точно преди да нанесе завършващия удар и да подсигури сръбската победа.

Все пак, Сърбия удържа минималния си аванс до края и така оглави група Е. По-късно днес е другият мач от групата, в който един срещу друг се изправят Бразилия и Швейцария.